Sor- és géphatékonyság növelés

 
Természetes elvárás a vállalati vezetők részéről, hogy termelő soraik hatékonyan, minél kevesebb állásidővel, kiváló minőséget előállítva és az elvárt ütemezés szerint működjenek – függetlenül attól, hogy az egy manuális összeszerelő sor, automata gépsor, vagy a gépi és kézi munkaállomások kombinációja.

Amennyiben a gépek, munkaállomások nem alkotnak összefüggő sort, a fenti hatékonysági elvárások még ugyanúgy jelentkeznek, csak ilyenkor a készletezés és a logisztika az előzőeknél is fontosabb szerephez jut.

Több mint két évtizedes gyakorlatunk alapján vállaljuk sorok és gépek hatékonyságának növelését szinte tetszőleges iparágban.

Néhány példa korábbi projektjeinkre:

  • Gyógyszerkiszerelő sorok (a tablettáktól a gyűjtőkartonokig) hatékonyságának növelése négy országban, egyes kiemelt sorokon 40%-os, tartós hatékonyság (OEE) növekedést elérése.
  • Elektronikai alkatrész összeszerelő munkahelyek esetén hatékony, egyedi cellák (önkiegyensúlyozó, manuális szerelő cella, valamint félig kifordított, kombinált gépi és manuális munkavégzésre szolgáló cella) kidolgozása és a rendszeres használatba vétel támogatása.
  • Egyedi gépgyártás esetén JIT elvek segítségével történő készlet és logisztika racionalizálási megoldások kidolgozása.
  • Konzervdoboz gyártó és üdítős palack töltő sorok elemzése, optimalizálása.
  • Egyedi géphatékonyság növelési projektek tucatnyi vállalatnál, egyes esetekben kiugró megtérüléssel (ROI)
  • Papírtekercs készítő és műanyag fóliakészítő sorok hatékonyságának növelése.
  • Gázpalack töltősor optimális működési feltételeinek meghatározása.
  • Zöldség-gyümölcs feldolgozó és fagyasztó sorok esetén innovatív megoldások kidolgozása lean alapelvekre építve.

Munkánk során kiterjedten módon használjuk a legkülönfélébb lean és TPM technikákat, időnként az adott vállalat számára leghasznosabb egyedi megoldásokat kidolgozva. Ez egyes esetekben sehol máshol nem föllelhető kreatív, egyszersmind rendkívül hatékony megoldásokhoz vezet.

Keressenek bizalommal bennünket akkor is, ha már korábbi projektek megbuktak, mert a „tankönyvi” megoldások nem vezettek kielégítő eredményre!
 
Példák
További információk